ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО І СПОРТИВНОГО РИБАЛЬСТВА НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Водні біоресурси (водні живі ресурси) - сукупність водних організмів, життя яких (постійно або на окремих стадіях розвитку) неможливе без перебування у воді. До водних живих ресурсів належать риби на всіх стадіях розвитку; круглороті; водні безхребетні (у т.ч. молюски (головоногі, черевоногі, двостулкові тощо), ракоподібні, черви, голкошкірі, губки, кишковопорожнинні); наземні безхребетні у водній стадії розвитку; інші водні тварини (в т.ч. земноводні, водні ссавці); водорості; вищі водні рослини.

1. Любительське та спортивне рибальство (далі - любительське рибальство) здійснюється на всіх водних об'єктах Івано-Франківської області (включаючи їх придаткову систему в межах, яких вона сягає за максимальних паводків), за винятком водойм:

- які знаходяться на території природно-заповідного фонду,

- ставкових та інших риборозплідних господарств,

- які мають обмеження щодо їх спеціального використання (питні, технічні, лікувальні тощо).

На вказаних водоймах (де заборонене любительське рибальство) встановлюються попереджуючі знаки (покажчики, щити), може бути встановлена огорожа чи здійснюватись охорона відповідними службами.

Здійснення любительського рибальства регламентується Правилами любительського і спортивного рибальства, а також Порядком здійснення любительського і спортивного рибальства. Івано-Франківський рибоохоронний патруль не запроваджував області додаткових обмежень чи заборон стосовно здійснення любительського рибальства.

Забороняється самовільне переселення і розведення нових для фауни України або генетично змінених водних живих ресурсів, зариблення водойм тощо.

Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.

2. Любительське рибальство на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів. Любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних дозволений для власних потреб. Забороняється продаж риби, ікри та водних безхребетних, добутих в порядку любительського рибальства.

В Івано-Франківській області немає водойм або їх ділянок, де б в місцях концентрації (скупчення) риб, водних безхребетних любительське рибальство здійснювалось на засадах спеціального використання водних біоресурсів за спеціальними дозволами органу рибоохорони та за відповідну плату.

Культурних рибних господарств (КРГ) в області на даний час не створено.

Водойми області можуть надаватись в установленому законодавством порядку громадським організаціям для здійснення любительського рибальства на договірних засадах. Таких договорів на даний час не укладено.

Платне любительське рибальство може запроваджуватись на орендованих для риборозведення ставках. Умови здійснення такого рибальства та розмір плати за лов риби встановлюються користувачами (орендарями) цих господарств.

3. Забороняється лов риби, інших водних біоресурсів протягом усього року:

- на обох скидних каналах Бурштинської ТЕС;

- у верхніх б'єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів;

- поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;

- у водоймах риборозплідних і товарних рибних господарств;

- у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств;

- у таких річках та на таких ділянках:

* Бистриця Надвірнянська - на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;

* Бистриця Солотвинська - на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району;

* Прут з притоками - в межах території Карпатського Національного природного парку;

* Чорний Черемош і Білий Черемош з їх притоками - на ділянці від початку до с. Кути Косівського району;

* Рибниця з притоками - на всій протяжності у межах Івано-Франківської області;

* Лімниця з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Рівни;

* Чечва з притоками - на ділянці від витоку до впадіння в Чечвинське водосховище;

* Свіча з притоками - на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району;

* Лужниця (Лужанка) з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Гошів;

* Сукіль з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в м. Болехів.

В окремі періоди на водних об'єктах (їх частинах) області встановлюється заборона на лов риби, інших водних біоресурсів:

- р. Дністер з усіма притоками - з 1 квітня по 10 червня (на період нересту риби);

- р. Прут з усіма притоками - з 1 квітня по 20 травня (на період нересту риби);

- придаткові системи водойм (непроточні при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) - з 1 квітня по 30 червня (на період нересту риби);

- у нерестовий період раків, під час линьки і виношування ними ікри (стосується заборони лову раків);

- на зимувальних ямах - з 1 листопада до закінчення зимового періоду (перелік зимувальних ям на рибогосподарських водоймах області щорічно подається на сайті окремо).

Нерестова заборона лову водних біоресурсів (в т.ч. риби) залежно від гідрометеорологічних умов може розпочатись раніше чи пізніше вказаних термінів на 10 днів (без зміни загальної тривалості періоду заборони). Дати початку та закінчення нерестової заборони лову водних біоресурсів щорічно затверджуються органом рибоохорони та заздалегідь доводяться до відома населення через засоби масової інформації.

В нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органом рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм, з берега, однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом (з блешнею, воблером, джиг-приманкою тощо).

4. Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів на водоймах загального користування, в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється з берега або з човна, вудками всіх видів (поплавцевою, донною, нахлистовою тощо) із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом (з блешнею, воблером, джиг-приманкою тощо).

Любительський лов риби на водоймах загального користування в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку.

Лов безхребетних дозволяється:

усіх безхребетних - ручним збиранням, а також:

гамаруса, мотиля - однією підсакою з діаметром не більше 70 см;

мотиля - однією ручною драгою з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв;

раків - раколовкою-"хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою;

"розщіпом" - не більше п'яти снастей на ловця.

Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Забороняється лов водних біоресурсів (в т.ч. риби) із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Забороняється перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них.

Забороняється вилучення із води знарядь лову, які належать іншим особам, та об'єктів лову, які є в цих знаряддях.

Забороняється застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства.

5. Об'єктами любительського рибальства можуть бути будь-які види риб і водних безхребетних, за винятком таких видів (вилов яких заборонено):

- форель,

- рибець звичайний,

- гібриди осетрових видів,

- види, занесені до Червоної книги України.

Забороняється лов риби і раків, менших за розміри (см):

Білий амур

40

Плітка

18

Білизна

30

Сазан

35

В'язь

28

Сом

70

Головень

24

Судак

42

Короп

25

Товстолоб

40

Лин

20

Щука

35

Лящ

32

Рак

10

Підуст

25

 

 

Довжина вимірюється так:

* у риби - по боці тіла від кінчика рила при закритому роті до початку середніх променів хвостового плавника (тобто до кінця лускового покриву на хвості);

* у рака - по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.


Застосування живої насадки - живця на рибальських снастях не дозволяється із числа вищезазначених видів риб.

Відлов живця дозволяється на водоймах підсакою діаметром не більше 100 см або "хваткою" ("павуком") розміром 1х1 м з вічком сіткового полотна не більше 10 мм.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі:

- риби у кількості 3 кг,

- раків у кількості 30 шт.

Лов водних безхребетних (мотиль, гамарус, волохокрилець, дафнія, циклоп, артемія та інші види) дозволяється безкоштовно на водоймах загального користування для застосування як наживки при риболовлі або для потреб акваріумного риборозведення в кількості не більше 0,1 кг на ловця за добу.

Вивезення з водойми риби та безхребетних - як у свіжому, так і в обробленому вигляді, - незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Забороняється вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову (крім виняткових випадків), або заборонених до лову правилами рибальства (в т.ч. занесених до Червоної книги України).

6. Дозволяється підводне полювання на риб гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів:

на ділянках водойм, визначених органом рибоохорони для проведення любительського рибальства (див. вище пункти 1, 2, 3);

при наявності посвідчення підводного мисливця.

Підводне полювання здійснюється з обов'язковим дотриманням вищезазначених вимог щодо строків, місць лову, норми вилову, об'єктів полювання тощо.

7. Громадяни, які займаються любительським рибальством, зобов'язані:

- виконувати вимоги Правил любительського і спортивного рибальства;

- підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином (в т.ч. забороняється миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів);

- не допускати пошкодження покажчиків, щитів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах.


Читайте також:

  ЧЕРВОНОКНИЖНА ІХТІОФАУНА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


  На Бурштинському водосховищі вилучено 680 метрів безгосподарських сіток, - Івано-Франківський рибпатруль
На Бурштинському водосховищі вилучено 680 метрів безгосподарських сіток, - Івано-Франківський рибпатруль07 липня 2020 року державними інспекторами Івано-Франківського патруля на Бурштинському водосховищі здійснено рибоохоронний рейд. Під час проведення тралювання близько 15 години виявлені та вилучені 9 од. безгосподарських знарядь лову - 5 од. ... >>>

  В Єзуполі на Тисменеччині вилучене безгосподарське знаряддя лову, - Івано-Франківський рибпатруль
В Єзуполі на Тисменеччині вилучене безгосподарське знаряддя лову, - Івано-Франківський рибпатруль 3 липня 2020 року в ході здійснення рибоохоронного рейду близько 16 години на річці Дністер поблизу с.Єзупіль Тисменицького району рибпатрульними виявлене заборонене сіткоснастеве 1 од. знаряддя лову - 1 ліскова сітка, довжиною 30 м, вічко ... >>>

  На водоймі в місті Калуш виявлено особу з сіткоснастевими знаряддями лову, - Івано-Франківський рибпатруль
На водоймі в місті Калуш виявлено особу з сіткоснастевими знаряддями лову, - Івано-Франківський рибпатруль2 липня 2020 року близько 20 години, під час рибоохоронного рейду, Івано-Франківські рибпатрульні у м. Калуш на водоймі, що знаходиться поблизу об'їзної дороги, виявили мешканця с. Пійло Калуського району 1996 р.н., що за допомогою заборонених ... >>>

  Протягом червня на Прикарпатті виявлено 54 порушення, - Івано-Франківський рибпатруль
Протягом червня на Прикарпатті виявлено 54 порушення, - Івано-Франківський рибпатруль Протягом червня 2020 року працівниками Івано-Франківського рибпатруля виявлено 54 порушення природоохоронного законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.  Складено 18 протоколів по ч.3. ст. 85, 9 протоколів по ч.4 ст. 85, з якими ... >>>

  Закінчився термін нерестової заборони на водоймах Прикарпаття, - Івано-Франківський рибпатруль
Закінчився термін нерестової заборони на водоймах Прикарпаття, - Івано-Франківський рибпатрульЗгідно наказу Управління Державного агенства рибного господарства у Івано-Франківській області №25 від 05 березня 2020 року «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах ... >>>

  На Дністрі вилучені безгосподарські знаряддя лову, - Івано-Франківський рибпатруль
На Дністрі вилучені безгосподарські знаряддя лову, - Івано-Франківський рибпатруль 30 червня 2020 року, у ході проведення рибоохоронного рейду на річці Дністер, близько 15 години в селі Петрилів Тлумацького району вилучена "чергова порція" безгосподарських браконьєрських знарядь лову - крошню розміром 2х2 м (вічко 15 мм) та ... >>>

  30 червня закінчується заборона на вилов рака річкового, - Івано-Франківський рибпатруль
30 червня закінчується заборона на вилов рака річкового, - Івано-Франківський рибпатрульЗгідно наказу Івано-Франківського рибоохоронного патруля від 27.11.2019 № 110, 30 червня 2020 року закінчується заборона на лов рака річкового. Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, з 1 липня 2020 року лов річкових раків ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200, 201-208, 209-216, 217-224, 225-232, 233-240, 241-248, 249-256, 257-264, 265-272, 273-280, 281-288, 289-296, 297-304, 305-312, 313-320, 321-328, 329-336.

Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області

Адреса: 76006, м. Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька, 221

тел.:+38 (0342) 78-64-95 , тел/факс:+38 (0342) 78-62-82

E-mail: i-fr.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t